!css

Představujeme se

Société Générale Equipment Finance patří mezi přední finanční společnosti v České republice a na Slovensku.

Financujeme investice v oblasti polygrafických, obráběcích, výrobních a stavebních strojů, zemědělské techniky a prostředků pro hromadnou přepravu zboží a osob. Významný podíl našeho obchodu tvoří oblast high-tech, tedy hardware, kancelářská a zdravotnická technika a software. Máme zkušenosti také s financováním letecké techniky, kolejových vozidel, nemovitostí, se speciálními projekty a strukturovaným financováním.

Poskytujeme finanční leasing, operativní leasing a úvěry, a to i s využitím dotační podpory a operačních programů Evropské investiční banky a českých státních institucí. Kromě standardních produktů klientům zajišťujeme doplňkové služby, zejména komplexní pojištění.
 

Naše historie

2023 - uzavřeli jsme nové obchody ve výši 16 mld. korun, z toho udržitelné investice tvořily 3,3 mld. korun
2020 - dosáhli jsme historicky nejvyšššího tržního podílu 21,3%
2018 - akvizice portfolia IKB Leasing SR
2011 - Komerční banka odkoupila většinový podíl
1998 - vstoupili jsme na slovenský trh 
1996 - založení společnosti v ČR pod značkou DB Leasing
 

V České republice provozujeme šest mimopražských poboček, na Slovensku dvě. Pečujeme o téměř pět tisíc klientů, objem našich nových obchodů v roce 2023 dosáhl 16 miliard českých korun. Na žebříčku sestavovaném Českou leasingovou a finanční asociací se podle výše vstupního dluhu pravidelně umisťujeme na předních místech.

Patříme do mezinárodní finanční skupiny Société Générale, našimi vlastníky jsou Komerční banka a Société Générale Equipment Finance SA. Jsme členy České leasingové a finanční asociace (ČLFA) a Asociácie leasingových spoločností Slovenskej republiky (ALSSR).