!css

Kde a jak pomáháme

Jsme silná a úspěšná mezinárodní společnost a jako taková si uvědomujeme náš závazek k prostředí, ve kterém podnikáme, a ke společnosti, jejíž jsme součástí. Ročně financujeme investice za miliardy korun. Podporujeme tak rozvoj českých a slovenských firem. Nezapomínáme však na handicapované nebo jinak znevýhodněné jednotlivce.

Dlouhodobě spolupracujeme s Nadací Komerční banky, která se mimo jiné zaměřuje na pomoc samoživitelům a pěstounským rodinám. Náš příspěvek jsme prostřednictvím tří neziskových organizací – Rozum a cit, Barevný svět dětí a Slunce svítí všem - rozdělili mezi 13 rodin v nelehké životní situaci.

Do dobročinných aktivit se rádi zapojují i naši zaměstnanci. Společně podporujeme štěně Derryho ve výcviku na asistenčního psa. Výcvik probíhá pod dohledem obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která vycvičené psy zdarma předává do dlouhodobého užívání vozíčkářům, nevidomým lidem nebo pacientům se záchvatovým onemocněním. Tato iniciativa získala mezi zaměstnanci velký ohlas. Pravidelně zaznamenáváme ušlé kilometry a přepočítáváme je na koruny, potkáváme se na dobročinných snídaních, dražíme firemní elektrokola. 

Připojili jsme se také k výzvě Société Générale Move for Youth, v rámci které 25 250 zaměstnanců v 56 zemích zdolalo téměř 3 miliony kilometrů. Société Générale věnuje dar v celkové výši 1 milion eur na podporu projektů 60 charitativních organizací po celém světě. V České republice putovalo 19 000 EUR na podporu české organizace Centrum LOCIKA.

Tyto aktivity jsou  dalším krokem v plnění naší mise – pomáhat lidem překonávat jejich zdravotní a sociální znevýhodnění a rozvíjet občanskou společnost. Jsme rádi, že můžeme pokračovat v našem poslání poskytovat podporu těm, kdo ji potřebují nejvíce.